ładuję...
Zdjęcie
 • ikona tarczy Średni
 • ikona wysokości 5 m
 • 3 km

Wodospad Zaskalnik

Wypoczynek | Szczawnica

Poznaj miejsce

Zaskalnik jest wodospadem położonym przy ulicy Partyzantów na Sewerynówce, dzielnicy Szczawnicy leżącej z dala od głównych tras i ruchu. Kaskady są położone w niecce i oddzielone od drogi skalistą ścianą ze stromymi schodami. Warto jest jednak się wysilić i pokonać wymagające zejście, gdyż niezależnie od pory dnia i roku widoki są imponujące. Woda spadająca z wysokości 5m przez setki lat wyżłobiła spore wgłębienie i tworzy piękny, naturalny basen otoczony gigantycznymi głazami.

 • las

  Szlak Czarny

  Obok Zaskalnika przebiega szlak czarny łączący schronisko pod Bereśnikiem z Sewerynówką. Jest to najszybsza droga z górnej części Szczawnicy do wodospadu.

 • drogowskaz

  Szlak Niebieski

  Wodospad jest również położony w sąsiedztwie szlaku niebieskiego, który rozpoczyna się w centrum Szczawnicy i Zmierzam w kierunku Przehyby. Trasa prowadzi głównie leśnymi drogami przystosowanymi dla samochodów i rowerów, jednak posiada również fragmenty możliwe do przejścia jedynie pieszo.

 • sklep

  Ciuchcia

  Między szczawnickim placem Dietla, a wodospadem regularnie kursuje niebiesko-żółta ciuchcia. Jest to swego rodzaju bus łączące najpopularniejsze atrakcje Szczawnicy. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie uzdrowiska.

 • serce

  Sesje fotograficzne

  Wodospad jest częstym wyborem nowożeńców oraz rodzin na miejsce sesji fotograficznej. Lokalni fotografowie oferują niepowtarzalne i piękne pamiątki z Pienin w postaci zdjęć na tle kaskad Zaskalnika.

Zobacz mapę

Częste pytania

Poznaj okolicę

ładuję...

Noclegi

Nasza przygoda dopiero się zaczyna.

Jesteśmy pierwszym startupem w Polsce pracującym nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji do turystyki górskiej.

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z Poznaj Góry!
Polityka prywatności oraz regulamin korzystania z serwisu poznajgory.pl Redinnlabs - logo

Copyright Poznaj Góry 2024. All rights reserved.

wersja portalu: 4.5.1