ładuję...

Przygody, trasy, artykuły

  • ikona tarczy 5 artykułów
  • ikona szczytu górskiego 5 tras
Przygody Dokumenty

Trzy Korony - Sokolica

Pieniny Właściwe | 12km

Wstęp

Krościenko nie bez powodu nazywa się stolicą Pienin. Rynek mieściny znajduje się tuż u stóp masywu Trzech Koron, a ponadto przechodzi przez niego interesujący nas żółty szlak, który prowadzi bezpośrednio na ten słynny szczyt. Z zespołem planujemy przejść pieszo granią Pienin z Krościenka do Szczawnicy, zdobywając przy okazji wyżej wspomniane Trzy Korony, Górę Zamkową oraz Sokolicę. Cała trasa zajmie nam około 5 godzin, jest w większości osłonięta lasem i w obie strony dosyć stroma.

Przełom Dunajca rowerem

Pieniny Właściwe | 12.6km

Wstęp

Szczawnica słynie nie tylko z uzdrowiska, lecz także ze swojej promenady nad Grajcarkiem. Wzdłuż koryta rzeki ciągnie się trawiasta plaża oraz deptak ze ścieżką rowerową. Wyposażeni w wypożyczone rowery przy dolnej stacji kolei linowej na Palenicę, zaczynamy wycieczkę o 9:30. Planujemy dojechać na rowerach do Sromowiec Niżnych i tam zostawić rowery (uwaga! Nie wszystkie wypożyczalnie mają taką usługę) i spłynąć łodzią z powrotem do Szczawnicy.

Krościenko — Lubań — Dębno

Gorce | 32km

Wstęp

Trasa z Krościenka nad Dunajcem do Dębna jest wymagającym, aczkolwiek wartym każdej kropli potu przedsięwzięciem. Na odcinku o długości około 32 kilometrów pokonamy wyjątkowy fragment czerwonego szlaku pieszego, łączącego Beskid Sądecki z Gorcami, i miniemy wyjątkowe dla Krościenka Grzybki dla Turysty i altany widokowe. Ponadto, przy korzystnej pogodzie, w okolicach Lubania, będziemy mogli podziwiać panoramy Tatr, obszerne lasy na poziomie Ochotnicy Dolnej, oraz wpisany na listę UNESCO kościół w Dębnie. Wielbicieli architektury drewnianej z pewnością zainteresują akapity poświęcone skansenowi Studzionki oraz kościołowi w Dębnie.

Przejście całej trasy zajmuje około 10 godzin. Warto zauważyć, że szlak prowadzi lokalnymi dojazdami do lasów i działek. W związku z tym rozwiązaniem należy uważać, aby nie zboczyć na czyjąś posiadłość! Z drugiej strony, dzięki licznym lokalnym ścieżkom oraz rozwidleniom w każdej chwili można zejść z grani do miejscowości położonych nad jeziorem Czorsztyńskim. Umożliwia to przerwanie wycieczki w każdej chwili lub podzielenie trasy na kilka dni.

Szczawnica - Przehyba - Radziejowa - Jaworki

Beskid Sądecki | 24km

Wstęp

Trasa ze Szczawnicy do Jaworek przez Przehybę i Radziejową jest umiarkowanie wymagająca. Na 24-kilometrowym odcinku nie występują żadne strome wzniesienia. Ścieżka prowadzi w większości lokalnymi drogami dojazdowymi. Ekspozycja na słońce jest spora w środkowej części trasy, a las pojawia się dopiero przy podejściu pod Przehybę oraz przy zejściu z Radziejowej, może się zatem przydać krem przeciwsłoneczny. Szlak do pierwszego szczytu jest oznaczony kolorem zielonym, następnie, już do Jaworek, zmienia się na czerwony. Droga jest kamienista jedynie w okolicach Radziejowej, warto jednak zabrać wysokie obuwie górskie. Zimą trasa jest przystosowana do skitouringu. Nasz zespół pokonał ten odcinek w czerwcowy słoneczny dzień w około 8 godzin.

Krościenko - Dzwonkówka - Szczawnica

Beskid Sądecki | 12km

Wstęp

Trasa przez Dzwonkówkę to jeden z pięciu głównych sposobów na przejście pieszo z Krościenka do Szczawnicy, (stosunkowo wymagające w porównaniu do alternatywnych ścieżek). Na odcinku o długości 12. kilometrów droga jest miejscami kamienista, stroma za to osłonięta w większości od słońca. Najlepsze punkty widokowe znajdują się na polanie pod Dzwonkówką oraz przy Bacówce PTTK pod Bereśnikiem. Do Dzwonkówki szlak jest oznaczony kolorem czerwonym, natomiast w kierunku Szczawnicy kolorem żółtym. Nasz zespół ukończył tę trasę w ciągu 5. godzin.

Nasza przygoda dopiero się zaczyna.

Jesteśmy pierwszym startupem w Polsce pracującym nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji do turystyki górskiej.

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z Poznaj Góry!
Polityka prywatności oraz regulamin korzystania z serwisu poznajgory.pl Redinnlabs - logo

Copyright Poznaj Góry 2024. All rights reserved.

wersja portalu: 4.5.1