ładuję...
Zdjęcie
 • ikona kalendarza 1961r.
 • ikona szerokości Obszar
 • ikona tarczy rzadki ptak

Rezerwat przyrody Zaskalskie-Bodnarówka

Małe Pieniny

Poznaj miejsce

Rezerwat przyrody Zaskalskie-Bodnarówka to krajobrazowy obszar w Małych Pieninach, założony w 1961 roku celem ochrony unikalnego krajobrazu, lasu oraz rzadkich zespołów roślinności naskalnej i ciepłolubnej. Znajduje się na terenie gminy Szczawnica, na zboczach góry Skalskie oraz w dolinie Skalskiego Potoku. Rezerwat stanowi istotną część Południowomałopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i sieci Natura 2000.

 • las

  Obszar

  Rezerwat Zaskalskie-Bodnarówka leży na obszarze Południowomałopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, będącego otuliną Popradzkiego Parku Krajobrazowego, co podkreśla jego znaczenie dla ochrony przyrody w regionie.

 • krajobraz

  Dwie duże skały

  W drodze do rezerwatu można napotkać oryginalną bramę skalną utworzoną przez dwie duże skały – Dziurawą Skałę i Czerwoną Skałę, co dodaje malowniczego charakteru temu miejscu.

 • pieszy

  Trudność

  Ścieżka prowadząca do rezerwatu jest trudniejsza do przejścia, ze względu na rozjeżdżenie przez pojazdy ściągające drzewa oraz liczne wielkie głazy, co dodaje wyzwania dla osób chcących odwiedzić ten obszar.

Zobacz mapę

Poznaj okolicę

ładuję...

Noclegi

Nasza przygoda dopiero się zaczyna.

Jesteśmy pierwszym startupem w Polsce pracującym nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji do turystyki górskiej.

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z Poznaj Góry!

Polityka prywatności oraz regulamin korzystania z serwisu poznajgory.pl Redinnlabs - logo

Copyright Poznaj Góry 2024. All rights reserved.

wersja portalu: 4.5.0