ładuję...
Zdjęcie
 • ikona szerokości Długość
 • Centrum

Promenada

Wypoczynek | Szczawnica Zdrój

Poznaj miejsce

Promenada jest główną ścieżką pieszą i rowerową łączącą Szczawnicę dolną z górną. Rozpoczyna się ona przy Dolnej stacji kolei linowej PKL Palenica, następnie biegnie wzdłuż obu brzegów rzeki Grajcarka, aby zakończyć się przy miejscu jego dopływu do Dunajca. Promenada podzielona jest na dwie części: trasę pieszo-rowerową położoną na lewym brzegu Grajcarka oraz szeroki Deptak relaksacyjny po prawej stronie.

 • woda

  Źródełko

  Na odcinku pomiędzy siłownią zewnętrzną, a boiskami sportowymi znajduje się niewielkie źródełko z wodą Pitna. Woda wypływające z tego miejsca nie jest Zaklasyfikowana jako lecznicza, lecz faktem jest, że posiada dużo żelaza, gdyż po zagotowaniu jej w czajniku pozostaje na dnie rdzawy osad.

 • rzeka

  Mosty

  zdłuż promenady stoi 5 mostów umożliwiające bezproblemowy przemieszczanie się pomiędzy deptakiem a ścieżką pieszo rowerową. Każda z konstrukcji Posiada swoją własną nazwę (most Flisaków, Zakochanych…) i latem jest pięknie przystrojona kwiatami.

 • rowerzysta

  Rowery

  W ciągu lata przy promenadzie funkcjonuje kilka wypożyczalni rowerów i hulajnóg, które oferują sprzęt turystyczny oraz wyczynowy. Deptak posiada rozbudowaną infrastrukturę rowerową: przebiega przez niego trasa w Velo Dunajec oraz jest w bezpośrednim sąsiedztwie bike parku Palenica.

 • śnieg

  Zima

  A zimą Promenada również jest świetnym miejscem na wypoczynek. Zamarznięty Grajcarek kreuje niepowtarzalną atmosferę i sprawia, że przebywanie w tym miejscu jest przyjemne mimo mrozu. Ponadto w sąsiedztwie promenady znajduje Ski Arena Palenica oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Zobacz mapę

Częste pytania

Relacja z miejsca

Poznaj okolicę

ładuję...

Noclegi

Nasza przygoda dopiero się zaczyna.

Jesteśmy pierwszym startupem w Polsce pracującym nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji do turystyki górskiej.

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z Poznaj Góry!

Polityka prywatności oraz regulamin korzystania z serwisu poznajgory.pl Redinnlabs - logo

Copyright Poznaj Góry 2024. All rights reserved.

wersja portalu: 4.5.0